rajstopy

Idealna stylizacja – dobieramy rajstopy do stroju

Nie ulega żadnej wątpliwości, że rajstopy imitujące pończochy lub inny fason są dodatkiem, który trzeba dobrać idealnie, aby był uznany za udany i dopełniał stylizacji. Dlatego dziś podpowiemy Wam, na co zwracać uwagę, aby idealnie dobierać rasjtopy do pozostałego stroju. Jesteście ciekawe na co zwrócić uwagę? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Fakty, o których nie należy zapominać

Panie, które narzekają na niski wzrost, powinny postawić na ciemne kolory rajstop. Te bowiem, w połączeniu z butami w podobnych odcieniach, dają im dodatkowych kilka centymetrów wzrostu. Mając to na uwadze, należy pamiętać, że jasne kolory pogrubiają. Nie zaleca się zatem zakładania np. rajstop w kolorze ecru lub innym jasnym tym paniom, które nie dość, że są niskie, to jeszcze narzekają na kilka dodatkowych kilogramów.

Jeżeli chcecie wyszczuplić nogi, nie pozostaje Wam nic innego, jak postawić na rajstopy w pionowe paski. Analogicznie – panie, które mają bardzo szczupłe nogi, powinny zakładać rajstopy w poziome pasy. Mogą również pokusić się o kupno rajstop w gemotryczne wzrory.

Warto także pamiętać, że rajstopy powinni dobierać się odpowiednio do pór roku. I tak, latem najlepiej będą sprawdzać się cienkie, prawie niewidoczne egzemplarze, a zimną zaleca się wkładanie ciepłych rajstop, które doskonale będą kryły nasze nogi. Nie bójmy się przy tym kolorów. Te mogą rozjaśnić szary krajobraz za oknem. Pamiętamy, że trzeba je tylko umiejętnie dobierać. Jeśli kochacie intensywne kolory, możecie założyć np. czerwone rajstopy, które zestawicie z musztardowymi kozakami. Te doskonale będą wyglądały przy kobaltowym płaszczu lub puchówce. Jak zatem widać, nie należy bać się kolorów. To, o czym należy pamiętać to fakt, że na chłodniejsze dni warto jest wybierać rajstopy powyżej 40 DEN. Te nie tylko dokładnie zakrywają nasze nogi, ale również dają nam ciepło, którego w mroźne dni niezwykle brakuje, a które wiele kobiet tak kocha. Co więcej, warto podkreślić, że rasjtopy powyżej 200 DEN są tak ciepłe, jak niejedne ocieplane spodnie, warto zatem zastanowić się właśnie nad nimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *