rajstopy kolorowe

Co należy wiedzieć o rajstopach, aby trafnie wybierać odpowiednie modele

Wybór rajstop, choć dla wielu wydaje się łatwy, tak naprawdę wcale taki nie jest. Okazuje się, że aby dobrać idealny model, trzeba nie tylko posiadać odpowiednią wiedzę, ale również odpowiedzieć sobie na kilka strategicznych pytań. Mając to na uwadze, dzisiejszy artykuł będzie mini encyklopedią wiedzy, która pozwoli Wam podejmować tylko dobre decyzje. Jesteście gotowe na tę wiedzę? Zachęcamy zatem do lektury.

Na każdą porę roku

Jeśli szukasz rajstop na poszczególne pory roku, musisz pamiętać, że latem, do zwiewnych sukienek sprawdzą się tylko cienkie, cieliste rajstopy, które będą wyglądały jak druga skóra. Najlepiej sprawdzą się tutaj rajstopy o grubości 5-8 den.

Zimą i późną jesienią, możesz pokusić się o wybór wzorzystych grubych rajstop, które w zestawieniu ze stonowanymi ubraniami będą wyglądały obłędnie. Co więcej, jeśli wybierasz rajstopy na chłodniejsze dni, powinnaś koniecznie zastanowić się nad ich grubością. Te, które sprawią, że będzie Ci niezwykle ciepło to takie, których grubość kształtuje się na poziomie 40 den i wyższym. Najczęściej w okresie zimowym kobiety jednak wybierają czarne grube rajstopy.

Jak dopasować wzorzyste rajstopy do figury?

Odpowiedź na to pytanie jest odwiecznym problemem wielu kobiet. Zasada jest jedna – musicie w pierwszej kolejności ocenić stan Waszych nóg. Potem możecie zacząć wybierać rajstopy.

Rajstopy w paski w zależności od tego, czy są pionowe, czy poziome, pasują na szczupłe i proste nogi. Jeśli masz chude nogi, koniecznie wybieraj geometryczne wzory. Tych z kolei nie powinny wybierać panie, których nogi są masywne. Masywne łydki wyszczuplą rajstopy, na których od samej góry do samego dołu widoczny będzie szew lub mała aplikacja.

Rajstopy medyczne – takie również istnieją

Producenci, mając na uwadze, że nie wszystkie panie mogą korzystać z normalnych rajstop, poszli o krok dalej i wymyślili medyczne i pielęgnujące egzemplarze, które mają znaczący wpływ na nogi i sylwetkę kobiety. Tutaj można wyróżnić rajstopy modelujące, te dla przyszłych mam, czy przeciwżylakowe tzw. rajstopy uciskowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *